IBS czy Wrzodziejące zapalenie jelita grubego a może Drażliwe Jelito?

Tak wiele nazw. Ta sama przyczyna. Te choroby charakteryzują się bólami brzucha i towarzyszącymi zaburzeniami wypróżniania – częstości i konsystencji stolca. 

Chory z zespołem jelita drażliwego/wrzodziejącego chodzi często od lekarza do lekarza, szuka pomocy, bo jeśli ma np. biegunki dziesięć razy na dobę zmieniające się po kilku dniach w zatwardzenie, to zaczyna być poważny problem.

Objawy Drażliwego jelita mogą się bardzo różnić, a kluczową rolę odgrywa samopoczucie. Jeśli odczuwasz ciągły dyskomfort w brzuchu, ból, brzuch jest wzdęty, stresujesz się na samą myśl, że jak coś zjesz, będzie gorzej lub odczuwasz ogromny ból przy wyprożnianiu. Czas zacząć działać.

Co robić jak masz takie objawy?

Bardzo ważne jest ustalenie ewentualnych nietolerancji pokarmowych. i wystarczy wyeliminować wtedy z diety np. laktozę i jest o niebo lepiej.

W ZJD ogromną rolę odgrywa zła flora bakteryjna jelita cienkiego, a tkaże stan całych jelit. I to do takich osob adresowana jest nasza mieszanka na jelita.

Zobacz co pisze Klinetka z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Choroby, które mogą mieć podobne objawy jak zespół jelita drażliwego:

 – zakażenie pasożytnicze

– przerost Candidy

– alergie i nietolerancje pokarmowe

– zakażenie bakterią Helicobacter pylori

– celiakia

– endometrioza

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, wprowadz na śniadanie i kolacie zupy warzywne kremy, jeżeli masz biegunki to na bazie marchewki, jezeli zatwardzenia to na bazie buraka. To już da bardzo dużo.

Polecam Ci też spróbować naszej mieszanki: 

—> https://zielonydetox.pl/product/zdrowe-jelita-cudowny-proszek-przedsprzedaz/

zacznij tyko od połowy małej łyzeczki namoczonej na 12 h, i wypij z “fusami”

Buzi!

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz jako pierwsza dowiedzieć się jak będzie dostępny? Napiszę Ci maila jak tylko dostaniemy ten produkt, upewnij się, że podajesz maila z którego korzystasz bo dostawa będzie nieduża.

No fields found, please go to settings & save/reset fields